Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gangy

15. 8. 2008

Popis gangů

Zde je přehled gangů, které můžete ve hře spatřit. Někteří jsou mírumilovní a jsou vašimi přáteli, ale někteří by vás nejraději viděli zpět za mřížemi nebo vykrvácené na ulici. Drastické? Vítejte v San Andreas.

Grove Street Families

Náš hlavní hrdina Carl Johnson "CJ" se vrací po pěti letech v Liberty City domů a nachází starý dobrý gang, který založili společně se svým bratrem Sweetem. Nenásilnou a spíše diplomatickou cestou se snaží získat respekt a přízeň v okolí. Bohužel v poslední době mají problémy s drogami, policií a v neposlední řadě se perou mezi sebou. Největším nepřítelem je gang Ballas, který kontroluje většinu Los Santos. Mezi potenciální vůdce lze také zařadit CJovi přátele Rydera a Big Smoka. Již ztratili většinu území a také sféru vlivu. Je  jen na vás, abyste navrátili těmto klukům jejich slávu a stali se opět nejmocnějším gangem v Los Santos.

Umístění: Jihovýchod Los Santos
Centrum: Grove street

Auta: greenwood, savana, voodoo

Oblečení: co nejvíc zelené barvy (triko, tílko, mikina, boty, jeany, šátek, kšiltovka)
Boss: Sweet Johnson eventuelně Big Smoke, Ryder či CJ
Zbraně: Pistole 9mm, TEC-9

The Ballas

The Ballas jsou největšími nepřáteli Grove Street gangu a tím pádem i vás. Mají silné zázemí a jejich černé obchody s drogami a praní špinavých peněz jim umožňují nákup zbraní a podplácení již takhle zkorumpované policie. Vyhnali Grove Street gang z většiny jeho území a chtějí se dostat ještě více do jejich centra. Jejich počet neúnosně roste a postupem hry zjistíte, že i někteří z Grove street gangu se k nim přidají.

Umístění: Východ, severozápad a jihozápad Los Santos
Centrum: Glen park

auta: majestic, tahoma

Oblečení: fialové košile, fialové šátky, fialové šortky, bílá trika a béžové jeansy
Boss: Baal (zabijete ho na hřbitově - mise Los Sepulcros)
Zbraně: Pistole 9 mm,UZI

Los Santos Vagos

Tento hispánský pouliční gang okupuje hlavně východní část Los Santos. Jsou neúprosní, neúplatní a až posedlí hájit své území proti ostatním. Neberou si žádné servítky, dokonce ani s policií to nemyslí nijak dobře. Obchod s drogami je tady na denním pořádku, uzavírají obchody s kdekým. Nicméně jsou nesmírně agresivní a jejich úhlavním nepřítelem jsou Variors Los Aztecas a San Fiero Rifa.

Umístění: východ a severovýchod Los Santos
Centrum: East Beach
Auta: hermes, tornado

Oblečení: bílá tílka, černé kalhoty, modré šortky, žluté čelenky a tetování od hlavy až k  patě
Zbraně: Pistole 9 mm, UZI

Variors Los Aztecas

Gang pocházející ze střední Ameriky (Mexiko) si vydobyl své území i v Los Santos. Jejich teritorium nesmí nikdo navštívit, jinak následuje palba. Jsou absolutně proti drogám, ale vydělávají si nelegálním prodejem zbraní, které pak neváhají na ulicích vyzkoušet. V Los Santos vlastní jen minimum území a to hlavně v jižním teritoriu. V jedné misi jim budete pomáhat dobýt zpět své území. Nenávidí Los Vagos a San Fiero Rifa.

Umístění: Jih a jihovýchod Los Santos
Centrum: El corona

Auta: glendale, broadway

Oblečení: bílá nebo pruhovaná trička, černá vesta, šedobéžové šortky, šedé nebo černé kalhoty, tyrkysově modré čelenky a opět spousta tetování
Boss: Cesar Vialpando
Zbraně: Pistole 9 mm, UZI


San Fiero Rifa

Další ze středoamerických gangů, který se nějak dostal do San Andreas. Tyhlety kluky můžete potkat na jihovýchodě a ve střední části San Fierra. Jsou poměrně klidní a snaží se řešit konflikty nenásilně, i když  sebrali Da Nang boys už téměř celé doky! Navíc ještě nesnáší Los Vagos a Variors Los Aztecas, proto se rozhodli být v San Fierru, kde mají od všedních šarvátek klid. Všechny peníze z kokainového obchodu a veškeré dodávky v San Andreas jdou právě přes ně.

Umístění: jihovýchod a střed San Fierra
Centrum: Garcia

Auta: blade, stallion

Oblečení: bílá a modrá trička ,bílá tílka, černá vesta, černé kalhoty a kšandy, bílý klobouk nebo tyrkysová čelenka a sluneční brýle
Zbraně: Pistole 9 mm

Da Nang boys

Další cizinecký gang, tentokrát však z Vietnamu. Potulují se okolo východního pobřeží San Fierra, kde si hlídají důležitou obchodní tepnu, kterou je námořní doprava. Jsou poměrně nenásilní, proto není překvapující, pokud uvidíte jiného gangstra, jak jde okolo nich bez povšimnutí. Jejich počet je nízký, ale i tak si udržují respekt, protože ochrana a vydírání je hlavním přínosem peněz. Přímo nenávidí Triády.

Umístění: východ San Fierra
Centrum: Easter Basin (přístaviště)

Auta: manana

Oblečení: bílá a černá trička, modré jeansy, béžové kapsáče, černý šátek a barevně potetované ruce
Zbraně: Pistole 9 mm, UZI

Mountain Cloud Boys - Triads

Čínský gang založený orientálním gentlemanem Wu Zi Muem, aby ochraňovali čínskou čtvrť v San Fierru. Čínská mafie pohání všechny obchody v San Andreas a kontroluje většinu ziskových organizací. Jsou naprosto loajální vůči svému pánovi a schopni pro něj udělat cokoliv. Patří k nejbohatšímu gangu, což je koneckonců vidět i v oblečení, autech a  zbraních. Krytí jim poskytuje nejedno kasino. Poslední dobou se jim do obchodu míchají vietnamští Da Nang boys a začíná se schylovat k další válce gangů.

Umístění: střed San Fierra
Centrum: China town

Auta: stratum, elegy

Oblečení: černé nebo tmavě šedé sako, černé kalhoty, černá kravata, brýle
Boss: Woozzie (Wu Zi Mu)
Zbraně: Pistole 9mm, Micro SMGUZI, AK-47

Nabírání nových členů gangu

Vzít si k sobě člena gangu patří bezpochyby k dalším lákadlům hry a přitom je to tak snadné. První podmínkou je, že musíte mít splněnou misi Los Sepulcros pro Sweeta. Pak už stačí jen pravým tlačítkem myši namířit na člena gangu Grove street famillies (ti zelení :-) a stisknout klávesu [G] (nad hlavou se mu musí zobrazit zelený trojúhelníček)


V levém horním rohu obrazovky se vám objeví ukazatel se sílou gangu. Bílý pruh znamená, jakou sílu měl gang doposud (museli jste mít najaté nějaké lidi) a zelená, o kolik jeho síla vzrostla s nově najatým členem. Naopak červený pruh znamená, že jste o člena gangu přišli. Najímání je zcela zdarma.

Ze začátku můžete mít u sebe pouze dva lidi, ale tím, že si získáte respekt (díky misím nebo válkám gangů) lze dosáhnout počtu až osmi mužů s pistolí. Pokud ovšem někdo vlastní uzi, lze mít jen gangstrů sedm, atd. Takto najmutí kluci vás chrání i před policií.